Uetd Alsace Bölge Kadın Kolları

Uetd Alsace Bölge Kadın Kolları U.I.D. Alsace Bölgesi Kadın Kolları 2013 yılında kurulan, gönüllülük esasına dayalı bir Sivil Toplum Örgütüdür.

08/03/2020
8 mars la journée internationale des droits aux femmes. Sans les femmes la Terre serait beaucoup moins porteuse d'amour,...
07/03/2020

8 mars la journée internationale des droits aux femmes.

Sans les femmes la Terre serait beaucoup moins porteuse d'amour, d'espoir et de douceur ! Bonne fête !

Uid Strasbourg ALSACE Haguenau şubesinde düzenlenmiş olduğumuz saglik semineri  vesilesiyle   ,  bizleri bilgilendiren, ...
28/02/2020

Uid Strasbourg ALSACE Haguenau şubesinde düzenlenmiş olduğumuz saglik semineri vesilesiyle , bizleri bilgilendiren, Sayın Minnet Çakır hanımefendiye sukranlarimizi sunarız.

27/02/2020
Uetd Alsace Bölge Kadın Kolları
26/02/2020

Uetd Alsace Bölge Kadın Kolları

29/06/2018

❗️DUYURU❗️

Kıymetli Dostlar
Zaman Helalleşme Zamanı..

Benim için şahıslar geçici dava bakidir..
Uzun zaman dır elimden geldiği kadar burada inandığım davam için çabaladım..Yeri geldi evimden eşimden çocuklarımdan kendimden feregat ettim..sırf bir şeylerde bizlerin de katkımız olsun düşüncesi ile, yaptığımız hizmetler de rabbimin rızasını da kazanalım diye bu yolla başvurdum..
Ve..Bu ailenin bir ferdi olmak ile büyük gurur duydum...

Lakin benim için UİD en ayrılma vakti geldiğine inanıyorum..
Ve, özel sebeblerden dolayı UİD Alsace Kadın kolları Başkanlığından istifa ediyorum..

Benim ile beraber bu yolla çıkan tüm dava bayan arkadaşlarıma seslenmek istiyorum..Yapmış olduğum çalışmalarıda istemeyerek kırdığım üzdüğüm kardeşlerimiz varsa haklarını helal etsinler,bende yana bütün kardeşlerimize hakkım helaldir.
Sizleri Allah için çok sevdim😊 ! Allah a emanet olun 🤗😊..
Hakkimızda hayirli olana gönlümüzün razi olmasinı
gönlümüzün razi oldugun da
hakkımızda hayirli olmasi duasıyla..
Durmak yok yola devam 😉...

Ayşe Taşkın

Ramazan Bayramınızı kutluyor; bu mübarek günlerin, tüm İslam alemiyle birlikte bizlerin de birliğine, beraberliğine, kar...
15/06/2018

Ramazan Bayramınızı kutluyor; bu mübarek günlerin, tüm İslam alemiyle birlikte bizlerin de birliğine, beraberliğine, kardeşliğine, tüm insanlığın huzur ve güven içinde geleceğe umutla bakabilmesine vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan diliyoruz.

13/06/2018

❗️DUYURU❗️
Oyunuzu kullanmak için araça ihtiyacınız var ise Ahmet kardeşimiz sizlere bu konuda yardımcı olacaktır.. kendisi Strasbourg içinde bu hizmeti sunmakta..
Aramanız yeterli: 0606685555

08/06/2018

Arkadaşlar, çok önemli !!!

- pusulayı karalamayacağız
- not yazmayacağız
- zarfın içine iki pusula hariç hiç bir şeyler
koymayacağız
- zarfın dışına not yazmayacağız

Aksi taktirde Oyunuz geçersiz olur !!!

07/06/2018

Sandığa gitme vakti geldi, Rabbim hayırlı, uğurlu, bereketli eylesin. Bir yandan sandığa bir yandan seçmenlerimize ulaşmaya #DEVAM İnşaAllah!
13 gün sürecek olan Strasbourg seçimler sabah 9 itibariyle akşam 21 e kadar sürüyor (7 haziran -19 haziran arası )
Yer: 3 rue Thomas mann 67200 Strasbourg

06/06/2018

Türkiye bize, biz #Türkiye’ye emanetiz dedik, bugüne kadar yurt dışında yaşayan Türkler olarak emanete sahip çıktık. Ve şimdi... Emaneti korumak için yarın sandığa gidiyoruz. Allah hayırlı etsin inşallah! #VakitTürkiyeVakti!!

Sizlerden gelenler...
30/05/2018

Sizlerden gelenler...

Millet Erdoğan'ı neden tercih ediyor?Cumhurbaşkanlığı seçimi için süreç devam ediyor. Sosyal medyada '10 maddede neden E...
29/05/2018

Millet Erdoğan'ı neden tercih ediyor?
Cumhurbaşkanlığı seçimi için süreç devam ediyor. Sosyal medyada '10 maddede neden Erdoğan' başlıklı paylaşımla halkın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı tercih etmesinin nedenleri sıralandı..

#devam !!
29/05/2018

#devam !!

Bizim büyükler dahi iyi bilir..bilir kimlerin daha iyi hizmet ettiğini..#devam !!
28/05/2018

Bizim büyükler dahi iyi bilir..bilir kimlerin daha iyi hizmet ettiğini..#devam !!

#devam !!!
27/05/2018

#devam !!!

#Devam
26/05/2018

#Devam

26/05/2018

Tabi kii Birinci pusulada Recep Tayyip Erdoğan ikinci pusulada Ak Partinin altına mührü basacağız..

Uetd Alsace Bölge Kadın Kolları's cover photo
26/05/2018

Uetd Alsace Bölge Kadın Kolları's cover photo

Uetd Alsace Bölge Kadın Kolları's cover photo
26/05/2018

Uetd Alsace Bölge Kadın Kolları's cover photo

Uetd Alsace Bölge Kadın Kolları's cover photo
26/05/2018

Uetd Alsace Bölge Kadın Kolları's cover photo

#devam !!!
25/05/2018

#devam !!!

#DEVAM !
23/05/2018

#DEVAM !

23/05/2018

Sayın Selma Yıldırım ve ekibine bu son iki hafta dır Ak parti’ye katmış olduğunuz heyecan için , yapmış olduğunuz çalışmalara için ,vermiş olduğunuz emeğe ve kazandığınız başarılar için tüm emeği geçen görünmeyenlere sahada gayret göstermiş olan tüm arkadaşlara kendi adıma teşekkürlerimi sunuyorum.. hepinizi kutluyorum.. Bizlere destek verdiğiniz için sağolun.. 🙏..

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türk diasporasına müjdeler Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna Hersek'te Avrupalı Türklerle buluşması...
23/05/2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türk diasporasına müjdeler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türk diasporasına müjdeler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna Hersek'te Avrupalı Türklerle buluşmasında yurt dışındaki Türklere çok sayıda müjde verdi http://aane.ws/b_j

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hafta sonu Bosna Hersek'te Avrupalı Türklerle buluşmasında yurt dışındaki Türklere çok sayıda müjde verdi, tavsiyelerde bulundu. - Anadolu Ajansı

BİLGİNİZE! Seçimde cumhurbaşkanlığı pusulası ile milletvekilliği seçim pusulası aynı zarfa konulacak ve aynı sandığa atı...
22/05/2018

BİLGİNİZE!
Seçimde cumhurbaşkanlığı pusulası ile milletvekilliği seçim pusulası aynı zarfa konulacak ve aynı sandığa atılacak. Sayıma ilk olarak cumhurbaşkanlığı için kullanılan oylardan başlanılacak.. Yurt dışında oy verme işlemi 7 Haziran'da başlayacak, 19 Haziran'da sona erecek...

Duyuru...
22/05/2018

Duyuru...

#devam bölgemizin her bir yerinde çalışmalarımız devam ediyor..
21/05/2018

#devam bölgemizin her bir yerinde çalışmalarımız devam ediyor..

Avrupalı Türkler ecdad yadigarı Saraybosna'da Cumhurbaşkanıyla buluştu..
21/05/2018

Avrupalı Türkler ecdad yadigarı Saraybosna'da Cumhurbaşkanıyla buluştu..

UETD 6.olağan kongresini gerçekleştirdi,tüzük değişikliğininde yapıldığı kongrede, ismini de değiştirerek yeni Başkan, B...
21/05/2018

UETD 6.olağan kongresini gerçekleştirdi,tüzük değişikliğininde yapıldığı kongrede, ismini de değiştirerek yeni Başkan, Bülent Bilgi’nin Genel Başkanlığında UID adıyla ve 24 MKYK üyesiyle yoluna devam edecek. Hayırlı olsun...

Her yıl biraz daha büyüyen ve Avrupa genelinde teşkilatlanan UETD artık Avrupa dışında da teşkilatlanmaya başladı ve üyeleri arasında sadece Türkler değil, Türkiye gönüllüsü olan farklı ülkelerin vatandaşlarınında olması dikkate alınarak ismini ingilizce olarak Union of Internatinal Democrats olarak değiştirme kararı aldı.

Bu arada, UİD 'nin Genel Başkanlığına seçilen Sayın Bülent Bilgi ye başarılar diliyorum. Başarı çıtasını yükselten ve nöbeti devreden Sayın Zafer Sırakaya ya bundan sonra ki çalışmalarında başarılar dileriz..
Kongremizden bir kaç kare..

İlk günki aşk ile..#devam
19/05/2018

İlk günki aşk ile..#devam

19/05/2018

La liste des associations signataires du communiqué de presse !

COMMUNIQUÉ DE PRESSE - Strasbourg, le 18 mai 2018

La détermination de l’administration Trump de transférer son Ambassade de Tel Aviv à Jérusalem , le jour de la commémoration de la "Nakba"(exode palestinien de1948), est révélateur de la volonté des Etats-Unis d'ébranler les fondements de la paix, faisant fi du droit international, des résolutions du Conseil de sécurité des Nations unies concernant Jérusalem et des paramètres établis par les Nations unies.

Hélas, cet acte irresponsable démontre une nouvelle fois, que les États-Unis n'entendent pas, et pire encore, n'ont que faire des résolutions établies par la Communauté Internationale précédemment mentionnées dans le communiqué final du Sommet extraordinaire de l'OCI à Istanbul et par la suite lors de l'Assemblée générale des Nations unies.

En réponse à l’ensemble des condamnations, Israël avec la complicité de l’administration Trump a lundi 14 mai 2018 réprimé une manifestation pacifique faisant 62 morts et plus de 2500 blessés.

Ce massacre dans la bande de Gaza, laquelle s'apparente depuis plusieurs années à une prison à ciel ouvert, prouve que l’administration Netanyahu poursuit sa politique de terreur et de destruction au Moyen-Orient.

Cette situation est aussi inadmissible qu' intolérable. Il est du devoir de la Communauté Internationale de mettre un terme à ce massacre post-génocide.

Dans cet esprit le COLLECTIF STRASBOURG PALESTINE condamne avec la plus grande fermeté le massacre qui vient d'être perpétré et demande que les responsables soient immédiatement poursuivis.Le COLLECTIF STRASBOURG PALESTINE appelle sans équivoque avec véhémence la Communauté Internationale à prendre des décisions responsables pour que plus jamais des civils soient la proie de l’armée d’occupation, tout en réitérant son soutien au peuple palestinien dans sa lutte contre la politique d’occupation et de colonisation de ses terres par l’entité israélienne.C’est dans cette optique que nous projetons un rassemblement pacifique dimanche 20 mai 2018 à 15h sur la Place Kléber à STRASBOURG.

Contact Presse : Leila SIHABI : 06 14 18 02 82

Le Collectif Strasbourg Palestine - Les signataires du Communiqué de Presse

Institut Al - Andalous
ABYSSINIE
COJEP International
DITIB Strasbourg - Grand Est
Union Française des Consommateurs Musulmans
Association Futures Générations - Mosquée Port du Rhin
Association de Musique Mystique Mevlevi Cevheri
Association Terre de Paix
Association des Palestiniens de France
UETD - Union des Democrates Turcs Européens
Alternatif Média Production
Mosquée de l'Elsau
AIEF - Mosquée de la Gare
Centre Culturel Turc de Strasbourg
Association des Familles Turques de Strasbourg

#devam ! Durmak yok...Sizler de #devam diyorsanız bizler ile fotoğraf paylaşabilirsiniz 😊😊
18/05/2018

#devam ! Durmak yok...Sizler de #devam diyorsanız bizler ile fotoğraf paylaşabilirsiniz 😊😊

#devam .. bizler saha da çalışmaya devam ediyoruz.. VATAN için DEVLET için MİLLET için BAYRAK için MAZLUMLAR için #DEVAM
18/05/2018

#devam .. bizler saha da çalışmaya devam ediyoruz.. VATAN için DEVLET için MİLLET için BAYRAK için MAZLUMLAR için #DEVAM

SKM toplantımızı gerçekleştirdik.. bizler hazırlanıyoruz inşaAllah!!
15/05/2018

SKM toplantımızı gerçekleştirdik.. bizler hazırlanıyoruz inşaAllah!!

Adresse

52 Rue Tivoli
Strasbourg
67000

Notifications

Soyez le premier à savoir et laissez-nous vous envoyer un courriel lorsque Uetd Alsace Bölge Kadın Kolları publie des nouvelles et des promotions. Votre adresse e-mail ne sera pas utilisée à d'autres fins, et vous pouvez vous désabonner à tout moment.

Vidéos

Organisations à But Non Lucratifss á proximité


Autres Organisation non gouvernementale (ONG) à Strasbourg

Voir Toutes

Commentaires

Herkese merhaba ! Colmar’a yeni taşındım. Ben ukraynalıym, Kiev’de eğitim alıp uzun zaman boyunca tercümanlık yapıyordum. UKRAYNACA 🇺🇦ve RUSÇA🇷🇺 anadillerim. ALMANCA🇩🇪, TÜRKÇEyi 🇹🇷anadil seviyesinde biliyorum. FRANSIZCAyı da öğreniyorum, şimdilik B1 seviyesindeyim. Her türlü resmi evrakları ya da diğer kağıtları söylediğim dile tercüme edebilirim. Bunun yanında, yukarıda andığım dillerinden size ya da çocuklarınıza ders verebilirim. Colmar’a geldiniz zaman size rehberlik yaparım. Her zaman mesaj atıp irtibata geçebilirsiniz, bekliyorum sizi. İyi günler!
Fransada Anneler gunu bugun . Anne lik kutsaldir Bizlerde annelerimizi unutmadik Aslinda Hergun onlar aklimizdalar kalbimizdeler.
Disleksi, Dispraksi, Disfazi nedir ? Belirtileri nelerdir ? vb. soruların cevap bulduğu videokonferans seminer #UID Alsace bölge kadın kolları tarafından gerçekleştirildi. Ailelerin çok memnun kaldığı seminer için, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz
UID K.K.ALSACE BOLGESI olarak Yardim paketlerini, sahiblerine ulastirildi.
Hayirli kandiller