TUMSIAD France

TUMSIAD France Tumsiad Filiale française d'une association de PME Européenne. Dénomination juridique: EUBA "European Business Association - France". Représente 4000 entreprises à l'échelle européenne.
(13)

Présente dans 7 pays de l'Union Européenne; la France, l'Allemagne, la Belgique, la Hollande, le Danemark, la Suisse, la Suède.

Fonctionnement normal

Tümsiad Fransa Başkanı Mahmut Demirel ve Buhara enstitüsü Başkanı Servet Demir olarak Strasbourg Başkonsolosumuzu ziyare...
28/07/2016

Tümsiad Fransa Başkanı Mahmut Demirel ve Buhara enstitüsü Başkanı Servet Demir olarak Strasbourg Başkonsolosumuzu ziyaret edip, Devletimizin, Hükümetimizin ve Cumhurbaşkanı'mızın yanında olduğumuzu bildirdik. Darbe girişimini kınadık ve Milletimizin birliğine beraberliğine olan bağlılığımızı belirttik.

Aziz milletimizin engin ferasetiyle bu olay karşısında birlik olmuş ve bu olayı engellemiştir. Kuşkusuz bu yaşadıklarımı...
23/07/2016

Aziz milletimizin engin ferasetiyle bu olay karşısında birlik olmuş ve bu olayı engellemiştir. Kuşkusuz bu yaşadıklarımız aklımıza her geldiğinde tankların önüne yatan, namlunun üzerinde duran, rahatça vatan sağolsun diyen anneler, babalar, gençler, yaşlılar, çocuklar, şehitler ve gaziler gözümüzün önünde canlanacaktır. Hiçbir zaman şehit olanları unutmayacağız, unutturmayacağız. Milli irade tecelli etmediği sürece yudumladığımız çayın tadı olmayacaktır. Aziz halkımızın gösterdiği gayret sonucunda "her sorunun üstesinden gelebiliriz" mesajının doğru olduğunu da gösterdik. Herşeyin üzerinde göklerden bir karar olduğunu apaçık gördük ve yaşadık. Şükürler olsun, sağlam ekonomik yapımız ve irademizle bu sorunu da atlattık.

Bizler acımız çok taze olsa da Türkiye'nin önde gelen STK'sı olarak sorumluluğumuzun her zaman farkında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Hepimizin bildiği gibi iş hayatı her zaman yüksek moralle devam eden bir yapıyla devam eder. Daha çok üretmeliyiz, daha çok sahada olup daha çok temaslarda bulunmalıyız. Bizler bu süreçte daha fazla sosyal sorumluluk projeleri üstlenmeliyiz.

Aziz milletimiz, TÜMSİAD olarak öncelikle aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Kahraman gazilerimize acil şifalar temenni ediyoruz. Ayrıca Sayın Cumhurbaşkanımıza, bombalar altında çalışmaya devam eden Gazi Meclisimize, kalkışmayı sona erdiren fedakar askerlerimize, ilk andan itibaren büyük bir soğukkanlılıkla operasyonlar planlayan emniyet teşkilatımıza, polis ve kolluk kuvvetlerimize, yeri geldiğinde erkeklerin de önüne geçen anne ve hanım kardeşlerimize, geleceğimiz teminatı pırlanta gençlerimize, destan yazan aziz milletimize şükranlarımızı arz eder, kamuoyuna saygıyla duyururuz.

17/07/2016

Darbe teşebbüsünü kabul etmeyip milletin iradesini koruyan her bir vatandaş, asker ve polisimize minnettarız. Allah şehitlerimize rahmet eylesin, yaralılarımıza acil şifa versin.

15/07/2016

Kıymetli üyelerimiz, ülkemiz tarihi bir gün daha yaşıyor.
Gün,demokrasi ve milli iradeye sahip çıkma günüdür. Gün birlik olma günü. Cumhurbaşkanımızın, milletimizin, devletimizin ve demokrasinin yanındayız.

15/07/2016

Fransa'nın Nice kentinde düzenlenen korkunç terör saldırısını en güçlü şekilde kınıyoruz. Kim tarafından ve nerede olursa olsun teröre karşı ortak tavır elzemdir. Hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı ve yaralılara acil şifalar dileriz.

04/07/2016

Rahmet ve bereket ayı olan Ramazan ayının sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bayramlar sevgiye, barışa, dostluğa, kardeşliğe , birlik ve beraberliğe açılan kapılardır. Bir aydır tutulan oruçların ardından, gönüllerimiz bir yandan bayram coşkusuyla dolarken, diğer yandan bayrama buruk gönüller ve üzgün giren insanların hüzün ve acılarını da yüreklerimizde hissederek giriyoruz. Bu vesile ile Istanbul'da, Bağdat'da ve Medine'de, yaşamını yitiren kardeşlerimize Allah’tan rahmet, tüm yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralı olanlara da acil şifalar diliyoruz.
Müslüman kardeşlerimiz başta olmak üzere, tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını tebrik ediyoruz. Bayramın tüm hanelere, tüm gönüllere, ülkemize, İslam dünyasına ve insanlığa, huzur, saadet, selamet getirmesini, İslam alemiyle birlikte tüm insanlığa hayırlı olmasını Cenab-ı Allahtan niyaz eder, Ailenizle birlikte nice bayramlara sağlık ve esenlik içinde ulaşmanızı dileriz.

28/06/2016

Hainler İstanbul’da gerçekleştirdikleri saldırıda vatandaşlarımızı katletti. Mübarek Ramazan ayında gerçekleştirdikleri bu hain saldırıyı esefle kınıyor ve lanetliyoruz. Milletimiz böyle hain saldırılar karşısında birlik ve beraberlik içinde kenetlenecektir. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

08/06/2016

Mübarek Ramazan Ayı’nda hain terör örgütünün yine hunharca saldırısıyla ülkemiz, insanımız, polislerimiz ve sivil vatandaşlarımız karşı karşıya kaldı. Barış ve kardeşliğin ayı olan Ramazan ayında beraberliğine ve kardeşliğine kast eden bölücü terör örgütü hiç bir zaman ve hiç bir şekilde amacına ulaşamayacak. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, kederli ailelerine ve Türk milletine baş sağlığı dileriz.

Timeline Photos
25/05/2016

Timeline Photos

Timeline Photos
18/05/2016

Timeline Photos

Konya tarım il müdürlüğü, Konya ve Trabzon Tumsiad başkanları ile birlikte 22 kişilik bir kadro ile Tumsiad Fransa merke...
28/04/2016

Konya tarım il müdürlüğü, Konya ve Trabzon Tumsiad başkanları ile birlikte 22 kişilik bir kadro ile Tumsiad Fransa merkezini ziyaret ettiler

13/03/2016

Ankara da gerçekleşen çirkin terör saldırısını lanetliyor, vefat edenlere Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyoruz.

Yönetim kurulu kahvaltıda bir araya geldi. Değişik konuları değerlendirme fırsatı bulduk.
21/02/2016

Yönetim kurulu kahvaltıda bir araya geldi. Değişik konuları değerlendirme fırsatı bulduk.

18/02/2016

Ankara ve Diyarbakır’da yapılan terör saldırıları birlik ve beraberliğe yapılan ciddi birer eylemdir.
Bu tarz ortamlarda birlik ve beraberliğin hat safhada olması gerekiyor. Herkes bilmelidir ki, milletimiz barış, huzur ve esenlik içinde, kirli oyunlara boyun eğmeden, kıyamete kadar kardeşçe yaşayacaktır.
Menfur terör eylemlerinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Yüce Mevla’dan rahmet, kederli ailelerine ve Aziz Milletimize Başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Sizlerin de davet edildiği, 15-16 ocak 2016 tarihlerinde, Strasbourg’da ve Metz’de sunulan seminerlerin, ve 29 ocak’ta T...
15/02/2016

Sizlerin de davet edildiği, 15-16 ocak 2016 tarihlerinde, Strasbourg’da ve Metz’de sunulan seminerlerin, ve 29 ocak’ta Tümsiad ofisimizi nezaket ziyaretinde bulunan Milletvekillerimizin haberini ALTERNATIF gazetesinden okuyabilirsiniz.

Metz de TÜMSIAD olarak ikinci eğitim seminerimizi gerçekleştirdik. Tüm katılımcılara iştiraklerinden dolayı teşekkürleri...
16/01/2016

Metz de TÜMSIAD olarak ikinci eğitim seminerimizi gerçekleştirdik. Tüm katılımcılara iştiraklerinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Metz bölgesinde eğitim seminerimiz başlamıştır...
16/01/2016

Metz bölgesinde eğitim seminerimiz başlamıştır...

"Başarının Sırrı" konulu eğitim semineri Mustafa GÖĞÜŞ Bey'in sunumuyla gerçekleştirdik. Başta Strazburg Başkonsolosumuz...
15/01/2016

"Başarının Sırrı" konulu eğitim semineri Mustafa GÖĞÜŞ Bey'in sunumuyla gerçekleştirdik. Başta Strazburg Başkonsolosumuz Sayın Özgür ÇINAR Bey'e ve değerli üyelerimize katılımlarından ötürü şükranlarımızı sunuyoruz.

Seminerimiz tüm hızıyla devam ediyor...
15/01/2016

Seminerimiz tüm hızıyla devam ediyor...

Tümsiad tarafından tertiplenen, “Başarının sırrı” başlığı altında, Mustafa Göğüş tarafından verilecek olan seminerine, ü...
12/01/2016

Tümsiad tarafından tertiplenen, “Başarının sırrı” başlığı altında, Mustafa Göğüş tarafından verilecek olan seminerine, üye işletme sahipleri davetlidir. 15 ocak 2016 Strasbourg’da, 16 ocak 2016 Metz’de Tümsiad temsilcilikler ofislerinde yapılacaktır.

22/12/2015

Kainatın ufkundan tüm yaratılmışlar üzerine doğan Peygamber Efendimizin (SAV) dünya'ya teşrifi cahiliye ve zulmet duvarlarını yıkmış, insanlığın kalbindeki düğümleri rahmete çözmüştür. Her sene insanlığın üzerine olan bu kutlu doğuşa şükredip Resul-I Kibriya'nın Şefaatini dileyerek tüm Islam aleminin huzuru ve mutluluğu için dua edelim. Tümsiad ailesi, başta ülkemiz ve Islam alemi olmak üzere, tüm insanlığa bu kutlu Gecenin hürmetine hayırlar diler. Mevlid Kandiliniz mübarek olsun.

Mahmut Demirel
TÜMSIAD Fransa Genel Başkanı

Paris şubemizi ziyaret ettik. Çalışmalarını yerinde görme fırsatı bulduk. Hizmetlerinden dolayı kendilerine teşekkür edi...
11/10/2015

Paris şubemizi ziyaret ettik. Çalışmalarını yerinde görme fırsatı bulduk. Hizmetlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz.

10/10/2015

Bugün ANKARA’da yapılan hain terör eylemini şiddetle, nefretle kınıyor ve telin ediyoruz. Tümsiad Ailesi olarak terörü nereden gelirse gelsin lanetliyor, insanlık suçu olarak görüyoruz.
Birlik ve beraberliğimizi, ülkemizin güven ve istikrar ortamını hedef alan bu kalleş saldırıya karşı milletçe karamsarlığa ve ümitsizliğe düşmeden sonuna kadar "BARIŞ, KARDEŞLİK, MİLLİ BİRLİK ve BERABERLİK " mesajlarını daha güçlü seslendirmeye devam edeceğiz.
Menfur terör eyleminde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Yüce Mevla’dan rahmet, kederli ailelerine ve Aziz Milletimize Başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum.

Mahmut Demirel
TÜMSIAD Fransa Başkanı

Haftalık toplantımızı Metz bölgesinde gerçekleştirdik.
10/10/2015

Haftalık toplantımızı Metz bölgesinde gerçekleştirdik.

Tümsiad Fransa heyeti yeni göreve gelenT.C. Strasbourg başkonsolosu Özgür ÇINAR beyi makamında ziyaret.Samimi bir ortamd...
10/10/2015

Tümsiad Fransa heyeti yeni göreve gelenT.C. Strasbourg başkonsolosu Özgür ÇINAR beyi makamında ziyaret.Samimi bir ortamda gerçekleşen görüşmede Tümsiad Fransa heyeti Özgür ÇINAR bey'e yeni görevinde başarılar diledi.

09/10/2015

Dün itibariyle konsolosluklarda oy kullanma işlemleri başlamıştır. Bütün vatandaşlarımızı sandığa gitmeye davet ediyoruz. Ülkemizin geleceği için bu görev çok mühimdir. Sonuçların vatanımıza milletimize hayırlara vesile olmasını Rabbimizden niyaz ederiz.

TUMSIAD France
21/09/2015

TUMSIAD France

Timeline Photos
16/07/2015

Timeline Photos

Timeline Photos
13/07/2015

Timeline Photos

13/06/2015

Nous accueillons favorablement les mesures annoncées par le premier ministre M. Valls concernant les PME et TPE. Nous estimons qu’elles sont adaptées aux besoins de nos PME qui ne se gèrent pas encore comme des entreprises multinationales. Ces mesures sont encourageantes pour nos entreprises qui peuvent enfin s’investir davantage. Il est très intéressant de constater les efforts réalisés pour améliorer les conditions en faveur de l’embauche dans les PME et les TPE. L’autorisation de renouveler deux fois un CDD permet de soulager en grande partie nos entreprises, qui étaient déjà en difficulté financièrement. Malgré la faiblesse de l’aide financière, TÜMSIAD l’analyse comme un pas symbolique, et est convaincue que le gouvernement n’hésitera pas à l’améliorer à l’avenir. La question du franchissement de seuils fiscaux était l’une des principales préoccupations de nos PME, nous saluons également cette mesure de lissage des effets de seuils sur trois ans qui sans doute contribuera rapidement à la création d’emploi dans les petites entreprises.
Certes ces mesures ne constituent pas une révolution mais une évolution. Une évolution qui pourra permettre à nos PME et TPE de voir plus clair et TÜMSIAD encourage vivement le gouvernement à poursuivre cette tendance.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin yeni bir anayasaya kavuşması gerektiğini belirterek, "Bu darbe anayasasın...
26/05/2015

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin yeni bir anayasaya kavuşması gerektiğini belirterek, "Bu darbe anayasasından kurtulmak boynumuzun borcudur. Bu zincirlerden, prangalardan kurtulmalıyız" dedi.

Fransa'nın Strasbourg kentinde Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği'nin "2023 Vizyonu: Avrupalı Türk İşadamlarının Katkıları" konulu konferansında konuşan Çavuşoğlu, Türkiye'yi istikrarsızlaştırmak için son yıllarda bazı girişimler yapıldığını söyledi.

Çavuşoğlu, "Son 13 sene içinde, biz iktidara geldiğimizden bu yana, Türkiye'yi istikrarsızlaştırmak için yapılan her girişimi hatırlayın. Başta Sayın Cumhurbaşkanımızı seçime sokmadılar. Ondan sonra AK Parti'yi engellemek için darbe girişimi adına her türlü çabayı sarf ettiler" diye konuştu.

AK Parti'nin önünü kesmek için her türlü engelin çıkarıldığını söyleyen Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

"Baktılar ki yolumuza devam ediyoruz. Baktılar ki yasakları kaldırıyoruz. Başörtüsü yasağına karşı çıktığımız için AK Parti'ye kapatma davası açtılar. Daha sonra 'gezi olayları'nda güçlü bir şekilde ayakta kalmasaydık, Türkiye'de yapılmak istenen, onu yönetilemeyen bir ülke haline getirmekti."

"17-25 Aralık operasyonları"nın Türkiye'de istikrarsızlık oluşmasını hedeflediğini vurgulayan Çavuşoğlu, "17-25 Aralık operasyonlarına taşeronluk edenlerin de amacı Türkiye'yi istikrarsızlaştırmak ve güven bunalımı oluşturmaktı. Güçlü olmasaydık, Cumhurbaşkanımız bu kadar dirayetli olmasaydı. Halkımız bize güvenmeseydi bunlardan kurtulur muydu Türkiye?" dedi.

"Vatandaşımızın neye ihtiyacı varsa konsolosluğunda onu bulacak"

Türkiye'nin artık kendi gündemini belirleyen, inisiyatif alan, yönetilebilen bir ülke olduğunu belirten Çavuşoğlu, "Bu darbe anayasasından kurtulmak boynumuzun borcudur. Bu zincirlerden, prangalardan kurtulmalıyız" diye konuştu.

Yurt dışındaki Türk vatandaşlarına konsolosluk hizmeti verilirken dini ihtiyaçların dikkate alınması gerektiğine dikkati çeken Çavuşoğlu, "TÜMSİAD Başkanımız dedi ki, 'Burada mescit de olsun.' Vatandaşımızın neye ihtiyacı varsa konsolosluğunda onu bulacak. Her türlü dini ihtiyaçları karşılanacak" dedi.

Türkiye'nin yurt dışındaki temsilcilik sayısının gittikçe artacağını ifade eden Çavuşoğlu, yurt dışında yaşayan vatandaşların Avrupa'nın inşasına büyük katkılar sağladığını söyledi.

"Türkler Avrupa'ya katma değer sağlıyor"

Eskiden yurt dışındaki Türk vatandaşlarına Avrupa'da bakışın çok farklı olduğuna dikkati çeken Çavuşoğlu, Türkler'in Avrupa'da ucuz işçi konumundan işveren konumuna geldiğini kaydetti.

Türklerin Avrupa'ya katma değer sağladığını vurgulayan Çavuşoğlu, "İşsizlik yükselmediyse Türk firmalarının sağladığı istihdam sayesinde. Bugün Türk firmaları 750 bin kişiye iş veriyor" ifadelerini kullandı.

Milliyetçilik anlayışının içi boş sloganlarla doldurulmaması gerektiğine işaret eden Çavuşoğlu, "İçi boş sloganla milliyetçilik olmaz. Gerçekçi hedefler koyacaksınız. Mega projeler ortaya koymak gerekir. Projelerin ortaya koyulduğunu görüyorsunuz. Eskiden 30 senede bir baraj yapılıyordu şimdi 3 senede yapılıyor" diye konuştu.

Yurt dışındaki vatandaşlar için son dönemde yaptıkları yasal değişikliklerle pek çok kolaylık getirdiklerini örneklerle anlatan Çavuşoğlu, "Yurt dışını seçim bölgesi olarak düzenleyin, dediniz. Biz 'evet' dedik. Bir dahaki seçimde yurt dışı da bir seçim bölgesi olacak. Siz buradan, doğrudan milletvekili seçip Ankara'ya göndereceksiniz. Herkes oyunu kullansın. Türk vatandaşları söz sahibi olsun" dedi.

24/05/2015
PARIS RENT A CAR Kiralık Araç

Tümsiad Fransa üyelerimize %10 indirim uygulanacaktır.

Konforlu ,ekonomik ,tarz , Rent A Car kasko güvencesi ile
Havalimanlarına teslim
Kiralık araçlar için bize ulaşabilirsiniz
Ulaş Yıldırım 05357842459

Adresse

18 Allée Spach
Strasbourg
67000

Produits

Réseau professionnel pour développer l'activité des PME. Services de conseil et orientation aux entreprises.

Notifications

Soyez le premier à savoir et laissez-nous vous envoyer un courriel lorsque TUMSIAD France publie des nouvelles et des promotions. Votre adresse e-mail ne sera pas utilisée à d'autres fins, et vous pouvez vous désabonner à tout moment.

Organisations à But Non Lucratifss á proximité


Autres Organisation à but non lucratif à Strasbourg

Voir Toutes