UETD Youth France

UETD Youth France Page du pôle jeunesse de l'Union des Européens Turcs Démocrates

--------------------------------------------------------------------------------

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği Fransa teşkilatı Gençlik Kolu Sayfası
(11)

Une grande partie des immigrants venus en Europe pour des raisons d’ordre économique avaient l’intention de rentrer dans leurs pays après y avoir travaillé durant quelques années. Si certains travailleurs ont bel et bien pu y retourner, d’autres se sont établis en Europe, jusqu’à devenir partie intégrante de la population européenne et imprimer leur marque dans divers secteurs d’activité. Ce proce

Une grande partie des immigrants venus en Europe pour des raisons d’ordre économique avaient l’intention de rentrer dans leurs pays après y avoir travaillé durant quelques années. Si certains travailleurs ont bel et bien pu y retourner, d’autres se sont établis en Europe, jusqu’à devenir partie intégrante de la population européenne et imprimer leur marque dans divers secteurs d’activité. Ce proce

UETD Fransa Gençlik Kolları 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor bayramını Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğinde Fran...
20/05/2017

UETD Fransa Gençlik Kolları 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor bayramını Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğinde Fransalı Türk gençleriyle beraber kutladı.

---

Nous avons eu l'honneur de célébrer la fête de la commémoration d’Ataturk, de la Jeunesse et du Sport à l'Ambassade de Turquie en France.

--- DUYURU ---Dışişleri Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı  ve YTB' nın işbirliği ile  her yıl düzenlenen "Gençlik Kam...
18/05/2017

--- DUYURU ---

Dışişleri Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve YTB' nın işbirliği ile her yıl düzenlenen "Gençlik Kampları"nın bu yıl Antalya, Bolu, Kırşehir, Trabzon, Tokat ve Kastamonu illerindeki kamp tesislerinde, 29 Haziran-20 Eylül 2017 tarihleri arasında kızlar ve erkekler için ayrı dönemlerde gerçekleştirilmesi öngörülmektedir.

Gençlik Kampları programı çerçevesinde, geçtiğimiz yıl olduğu gibi, 2017 yılı için de yurtdışında yaşayan gençlerimiz için kontenjan ayrılmış olup, yurtdışından başvurular 15.05.2017 - 09.06.2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

Ayrıntılı bilgi ve başvurular için alttaki internet adresini kullanabilirsiniz:

http://www.ytb.gov.tr/genclikkamplari/

Ne laissez pas les autres décidez pour vous ! UETD France invite tous les citoyens à aller voter au second tour des élec...
07/05/2017

Ne laissez pas les autres décidez pour vous !

UETD France invite tous les citoyens à aller voter au second tour des élections présidentielles.

Voter est plus qu'un droit, c'est un devoir !

VOTEZ POUR VOTRE AVENIR !

#MiracKandiliMiraç Kandilinizi kutlar, tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini Allah'tan niyaz ederiz.
23/04/2017

#MiracKandili

Miraç Kandilinizi kutlar, tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini Allah'tan niyaz ederiz.

--- TURQUIE ---Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en samimi duygul...
23/04/2017

--- TURQUIE ---

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en samimi duygularımızla kutluyoruz.

---

23 Avril, Fête de la Souveraineté Nationale et des enfants.

Bonne fête les enfants !

Ne laissez pas les autres décidez pour vous ! UETD France invite tous les citoyens à aller voter aux élections président...
22/04/2017

Ne laissez pas les autres décidez pour vous !

UETD France invite tous les citoyens à aller voter aux élections présidentielles.

Voter est plus qu'un droit, c'est un devoir !

VOTEZ POUR VOTRE AVENIR !

Communiqué de presse / Basın bildirisi – Référendum en Turquie 16/04/2017
16/04/2017
www.uetd.fr

Communiqué de presse / Basın bildirisi – Référendum en Turquie 16/04/2017

CONTACT USUETD France 121 Avenue des Champs Elysées 75008 Paris France Phone: +33 (0) 1 73 02 67 72 Fax:+33 (0) 1 72 71 85 99 Email: [email protected]

--- BAŞKONSOLOSLUK DUYURUSU ---ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ HALKOYLAMASIHAKKINDA ULAŞIM DUYURUSUBaşkonsolosluğumuzda 27 Mart Paza...
23/03/2017

--- BAŞKONSOLOSLUK DUYURUSU ---

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ HALKOYLAMASI
HAKKINDA ULAŞIM DUYURUSU

Başkonsolosluğumuzda 27 Mart Pazartesi günü başlayacak oy kullanma işlemleri çerçevesinde, Başkonsolosluğumuza ulaşım imkânlarına ilişkin bilgiler aşağıda sunulmaktadır.

Adres:
T.C. Paris Başkonsolosluğu, 44 rue de Sèvres, 92100 Boulogne Billancourt.

Metro İstasyonları:
Başkonsolosluğumuz 9. ve 10. hatların son duraklarının tam ortasında yer almaktadır.

Duraklar:
9. hat - Pont de Sèvres durağı
10. hat - Pont de Saint-Cloud durağı

RATP Otobüsü:
No: 467 (Pont de Sèvres-Rueil Malmaison) otobüsü Başkonsolosluğumuzun önünden geçmektedir.
Durak: Gallieni

Özel Otobüsler için:

- Otobüslerin “Rue de Sèvres” sokağına girmemeleri, yolcularını “Quai Alphonse Le Gallo” üzerindeki indirme yerinde bırakmaları gerekmektedir.

- Vatandaşlarımızın bu noktadan kısa bir mesafe yürüyerek Başkonsolosluğumuza ulaşmaları mümkündür.

- Yolcularını indiren otobüsler, Boulogne ormanı bölgesinde park edebilir, oy verme işlemlerinin ardından da yolcularını yine “Quai Alphonse Le Gallo” üzerindeki indirme/bindirme alanından geri alabilirler.

- Otobüslerin izleyeceği güzergâh ve indirme/bindirme alanı ekteki haritada gösterilmiştir.

Özel araçları ile gelecek vatandaşlarımız için:

- “Rue de Sèvres” sokağında “payant” park imkânı ve kısa süreli duraklama olanağı çok kısıtlıdır. Bu nedenle, vatandaşlarımızın özel araçlarıyla bu sokağa girmeden, Başkonsolosluğumuza yakın mesafede yer alan özel otoparklara park etmeleri tavsiye edilmektedir.

Özel otoparklar:
- Başkonsolosluğumuza en yakın özel otopark “Rue de Sèvres” sokağının “Avenue Generale Leclerc” tarafından girişinde yer almaktadır.

- Ayrıca, “Avenue André Morizet” üzerindeki Boulogne-Billancourt Belediyesi’nin yanında özel otoparklar mevcuttur.

- Özel otoparkların yerleri ekteki haritada ayrıca gösterilmektedir.
Vatandaşlarımızın seçim mahalline toplu taşıma araçları ile gelmeleri önemle tavsiye edilmektedir.

Oy kullanma döneminin son günlerinde oluşabilecek aşırı yoğunluğun ve muhtemel mağduriyetlerin önlenmesi açısından, vatandaşlarımızın 27 Mart Pazartesi gününden itibaren son haftasonunu beklemeden ilk fırsatta oylarını kullanmaları önemle rica olunur.

Arzu eden vatandaşlarımız, Türkiye’ye seyahat ettikleri takdirde, oylarını 27 Mart-16 Nisan arasında Türkiye’deki hava ve kara gümrük kapılarında kullanabilirler.
En iyi dileklerimizle.

Türkiye Cumhuriyeti Paris Başkonsolosluğu - Consulat Général de Turquie à Paris

Çünkü Türk beklenendir! Türk Hava Yolları sadece bir hava yolu şirketi değil...Cömertliktir, fedakârlıktır...ihtiyaç sah...
20/03/2017
Jérôme Jarre, de l'humour sur Vine au projet humanitaire en Somalie

Çünkü Türk beklenendir!

Türk Hava Yolları sadece bir hava yolu şirketi değil...

Cömertliktir, fedakârlıktır...ihtiyaç sahiplerine yardım etmektir!

Ve Türk Hava Yolları internet fenomeni Jérôme JARRE'nin Somali'ye insani yardım götürmesi için yaptığı çağrıya cevap verir!

------

Turkish Airlines, c'est plus qu'une compagnie aérienne...

C'est la générosité, l'altruisme...c'est servir son prochain!

Turkish Airlines répond à l'appel de Jérôme JARRE pour transporter de l'aide humanitaire en Somalie !

Turkish Airlines
JEROME JARRE
Turkishairlineshelpsomalia

Le jeune homme, qui s'est fait connaître sur les réseaux sociaux, a mis sa notoriété au service d'une cause supposée perdue : il vient de lever 1,6 million d'euros en trois jours pour l'Afrique de l'Est, en proie à la famine.

KONSOLOSLUK SEÇİM DUYURUSU1.Yurtdışı Seçmen Kütüğü’ne kayıtlı vatandaşlarımız, 27 Mart-9 Nisan 2017 tarihlerinde kesinti...
16/03/2017

KONSOLOSLUK SEÇİM DUYURUSU

1.Yurtdışı Seçmen Kütüğü’ne kayıtlı vatandaşlarımız, 27 Mart-9 Nisan 2017 tarihlerinde kesintisiz 14 gün süreyle ve 09:00-21:00 saatleri arasında Başkonsolosluğumuzda (44 rue de Sèvres 92100 Boulogne-Billancourt) açılacak sandıklarda oy kullanabileceklerdir.

2. Vatandaşlarımızın, Başkonsolosluk görev bölgesine bağlı olmaksızın, istedikleri Dış Temsilciliğimizde kurulacak sandıklarda da oylarını kullanabilmeleri mümkündür.

3. Görev bölgemizdeki seçmenlerin, oy vermek için Başkonsolosluklarımıza gelmeden önce, Yurtdışı Seçmen Kütüğü’ne kayıtlı olduklarını Yüksek Seçim Kurulu’nun internet sitesinden (www.ysk.gov.tr) kontrol etmeleri önem arzetmektedir.

Oy kullanmak için önceden randevu alınması gerekmemektedir. Sandıkların açık olacağı tarihlerde istenilen günde oy kullanılması mümkündür. Bununla birlikte, oy kullanma işleminin son günlere bırakılmaması, mümkünse haftaiçinin tercih edilmesi önemle tavsiye olunur.

4. Vatandaşlarımız, T.C. kimlik numarasını taşıyan; Türk Nüfus Cüzdanı, Türk Pasaportu, Türk Sürücü Belgesi, Yeni Tip Türk Kimlik Kartı, Geçici Kimlik Belgesi, Evlenme Cüzdanı, resmi dairelerce verilen soğuk damgalı kimlik kartı, askerlik belgesi, avukat, noter ve askeri kimlik kartı gibi kimliğini tereddütsüz ortaya koyan resimli, resmi nitelikteki belgelerden biri ile oy kullanabileceklerdir.
5. Karayolu, havalimanı ve liman gümrük kapılarında ise oy verme işlemi 27 Mart 2017 Pazartesi günü gümrük kapısının bulunduğu il yönünden belirlenen saatte başlayıp, 16 Nisan 2017 Pazar günü gümrük kapısının bulunduğu il yönünden belirlenen oy vermenin sona erdiği saatte bitirilecektir.

En iyi dileklerimizle.

Türkiye Cumhuriyeti Paris Başkonsolosluğu - Consulat Général de Turquie à Paris

17/02/2017

DUYURU !

"Yurt Dışı Seçmen Kütüğüne yönelik itiraz ve adres beyan başvuruları 18-26 Şubat 2017 arasında sadece şahsen yapılabilecektir.

Bu çerçevede; Başkonsolosluğumuzda 18-19 Şubat ve 25 Şubat Cumartesi-Pazar günleri 10:00-16:00 saatleri arasında, son gün olan 26 Şubat Pazar günü ise 10:00-15:00 saatleri arasında nöbetçi memur bulundurulacaktır.

En iyi dileklerimizle,

Türkiye Cumhuriyeti Paris Başkonsolosluğu - Consulat Général de Turquie à Paris"

DUYURU !YSK tarafından alınan karar doğrultusunda;Yurt Dışı Seçmen Kütüğüne yönelik itiraz ve adres beyan başvuruları 18...
16/02/2017
YSK Web Portal

DUYURU !

YSK tarafından alınan karar doğrultusunda;

Yurt Dışı Seçmen Kütüğüne yönelik itiraz ve adres beyan başvuruları 18-26 Şubat 2017 arasında sadece şahsen yapılabilecektir.

Adres beyanı için şahsen başvuruların, hafta içi olağan mesai saatlerinde (09:00-17:00) yapılması mümkündür. Konunun taşıdığı önem çerçevesinde, haftasonu yapılacak şahsen başvuruları kabul etmek üzere Başkonsolosluğumuzda 18-19 Şubat ve 25-26 Şubat Cumartesi-Pazar günleri 10:00-16:00 saatleri arasında nöbetçi memur bulundurulacaktır.

Seçmen kayıtlarını Yüksek Seçim Kurulu'nun internet sitesinde (www.ysk.gov.tr) kontrol eden vatandaşlarımızın, kayıtlarında değişiklik/düzeltme yapmayı talep etmeleri halinde, Başkonsolosluğumuza başvurarak en kısa zamanda adres beyanı yapmaları gerekmektedir.

Seçimlere ilişkin detaylar Başkonsolosluğumuz internet sitesi (paris.bk.mfa.gov.tr) ile Facebook (T.C. Paris Başkonsolosluğu) ve Twitter (@TCParisBK) sayfalarımızdan yayınlanmaya devam edilecektir.

15/02/2017

TBMM Türkiye-Fransa Parlementolar arası dostluk grubu üyelerimiz,
- Çevre ve Şehircilik eski Bakanımız, MKYK üyemiz ve Adana Milletvekilimiz sayın Fatma Güldemet SARI,
- Adalet Komisyonu Sözcüsü, Fransa Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanımız, Merkez Disiplin Kurulu Üyesi, İstanbul Milletvekilimiz sayın Serap YAŞAR,
- Parlamentolararası Birlik Grubu (PAB) üyesi, Çorum Milletvekilimiz sayın Lütfiye İlksen Ceritoğlu KURT

Hanımefendilerle önümüzdeki süreci ve gelecekte neler yapabileceğimizi değerlendirdik.

---

Madame la Député Fatma Güldemet SARI, ancienne ministre de l'environnement et de l'urbanisme,

Madame la Député Serap YASAR, Présidente du groupe d'amitié France-Turquie,

Madame la Député Lütfiye İlksen Ceritoğlu KURT, membre du groupe France-Turquie nous ont rendu visite ce mardi soir.

Nous avons fait un état des lieux et évoqué les actions qui peuvent être menées.

DUYURU !Türkiye`de, Almanya’dan sonra Fransa, Hollanda, Belçika ve Avusturya sigortalıları için hazırlanmış olan Yurtdış...
13/02/2017
Türkiye’de hastaneye gitmek isteyen gurbetçiler için çok önemli değişiklik – Artı33

DUYURU !

Türkiye`de, Almanya’dan sonra Fransa, Hollanda, Belçika ve Avusturya sigortalıları için hazırlanmış olan Yurtdışı Provizyon Aktivasyon ve Sağlık Sistemi’nin (YUPASS) medula sistemi faaliye geçti. Artık Türkiye’de hastaneye gitmek isteyen bu ülkelerde yaşayan gurbetçiler, YUPASS’tan alacakları numara ile hiçbir belgeye ihtiyaç durmadan bakılabilecekler.

Uyarı: her halukarda Fransız Sigorta kurumuna başvurarak durumunuzu teyit ediniz.

Türkiye`de, Almanya'dan sonra Fransa, Hollanda, Belçika ve Avusturya sigortalıları için hazırlanmış olan Yurtdışı Provizyon Aktivasyon

Rencontre et échange fructueux à Paris entre Monsieur Le Ministre Chargé des Affaires Européennes de Turquie Omer CELIK ...
11/02/2017
Ömer Çelik on Twitter

Rencontre et échange fructueux à Paris entre Monsieur Le Ministre Chargé des Affaires Européennes de Turquie Omer CELIK et Monsieur Le Président de l'UETD France Yalcin SIMSEK sur l'actualité des franco-turcs.

---

Paris'te Türkiye Cumhuriyeti Avrupa Birliği Bakanımız Sayın Ömer ÇELİK ve UETD Fransa Başkanımız Sayın Yalçın ŞİMŞEK, fransalı türklerin önümüzdeki sürecini değerlendirip, verimli bir buluşma gerçekleştirdiler.

“Paris'te UETD Başkanı Yalçın Şimşek kardeşimizle önümüzdeki halkoylaması sürecini değerlendirdik”

10/02/2017
Ermeni İddialarını Reddetmek Fransa'da Suç Sayılmayacak - Detay 13 TRT Avaz

Türk toplumunun Fransa'da ki hukuk zaferi !

Anayasa mahkemesi "Ermeni soykırımı olmadı" diyenlere ceza öngören madde'yi iptal etti.

Trt Avaz'da inkar yasasının Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edilmesi kararının değerlendirildiği röpörtajda, UETD Fransa Başkanımız Yalçın Şimşek yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Süreci yakından takip ederek çalışmalarını titizlikle yürütten UETD Fransa son olarak fransız Milletvekillerine, Senato üyelerine ve Hükümetine Türk toplumunun duyduğu rahatsızlığı ve yasanın anayasa mahkemesine götürülmesine yönelik isteğimizi gönderdiğimiz 1000'nin üzerinde mektupla ilettik.

Birliğin ve beraberliğin verdiği azim ve güvenle, her alanda Türk toplumunun haklarını Avrupanın her noktasında gönüllü olarak savunmaya devam edeceğiz.

Söz konusu yasanın iptal edilmesi için çaba gösteren değerli halkımıza ve önde gelen STK ve şahsiyetlere teşekkür ederiz.

---

La victoire juridique des franco-turcs!

Le Conseil constitutionnel a censuré la disposition de la loi "Égalité et Citoyenneté" pénalisant la négation des crimes mêmes s'ils n'ont pas fait l'objet d'une condamnation judiciaire.

Le Conseil constitutionnel estime que cette disposition porte une atteinte à l'exercice de la liberté d'expression qui n'est ni nécessaire ni proportionnée.

Lors d'un reportage réalisé par TRT AVAZ, le Président de l'UETD France, Yalçin ŞIMŞEK, a exposé la situation et les démarches entreprises par l'UETD France.

Cette affaire a été suivi de très près par l'UETD France, qui a adressée plus de 1000 lettres aux députés, sénateurs et aux membres du gouvernement dans lesquelles elle a fait part du mécontentement des Franco-Turcs et, par cette même occasion, a demandé la saisine du Conseil constitutionnel.

Nous continuerons de défendre les droits et libertés des turco-européens et de tous nos citoyens.

Nous remercions les franco-turcs, les ONG et les personnalités importantes qui ont contribués à cette victoire.

Gökçen Oğan'ın sunumuyla Detay 13 programımızın 10 Şubat 2017 tarihli yayınından alınan bir kesiti izlemektesiniz. www.trtavaz.com.tr Bizi sosyal medyadan ta...

Yurt dışında boşanan Türk vatandaşları, tanıma-tenfiz davası açmalarına gerek kalmaksızın birlikte başvurarak nüfus kütü...
10/02/2017
Yurt dışında boşananlar için yeni düzenleme - Türkiye Gazetesi - Avrupa'daki Türklerin sesi

Yurt dışında boşanan Türk vatandaşları, tanıma-tenfiz davası açmalarına gerek kalmaksızın birlikte başvurarak nüfus kütüğüne tescil yaptırmaları halinde, Türkiye'de de boşanmış kabul edilecek.

Yurt dışında boşanan Türk vatandaşları, tanıma-tenfiz davası açmalarına gerek kalmaksızın birlikte başvurarak nüfus kütüğüne tescil yaptırmaları halinde, Türkiye’de de boşanmış kabul edilecek. urt dışında boşanan Türk vatandaşları, tanıma-tenfiz davası açmalarına gerek kalmaksızın birlikte başvurara...

La disposition de la Loi Égalité et Citoyenneté visant à réprimer l'existence des génocides a été censurée par le Consei...
27/01/2017
Fransa’da flaş gelişme: ‘Ermeni soykırımı’ yoktur diyenlere cezayı Anayasa Mahkemesi iptal etti – Artı33

La disposition de la Loi Égalité et Citoyenneté visant à réprimer l'existence des génocides a été censurée par le Conseil constitutionnel.

Fransız ana yasa mahkemesi 1919 olaylarına ilişkin Ermeni iddialarınıda kapsayabilecek olan bazı suçların reddinin suç sayılmasına ilişkin yasanın ilgili hükmünü iptal etti.

http://www.arti33.com/2017/01/26/fransada-flas-gelisme-ermeni-soykirimi-yoktur-diyenlere-cezayi-anayasa-mahkemesi-iptal-etti/

Fransa’da sözde ‘Ermeni soykırımı’ iddialarını inkâr edenlerin cezalandırılmasını öngören yasa tasarısı Anayasa Mahkemesi'nd

Arrestation du tueur du Nouvel an à Istanbul!La Police turque a arrêté Abdulkadir Masharipov, l'auteur du carnage du Nou...
17/01/2017
Turquie: arrestation du tueur du Nouvel An à Istanbul

Arrestation du tueur du Nouvel an à Istanbul!

La Police turque a arrêté Abdulkadir Masharipov, l'auteur du carnage du Nouvel An à Istanbul.

http://m.leparisien.fr/flash-actualite-monde/turquie-arrestation-du-tueur-du-nouvel-an-a-istanbul-16-01-2017-6576840.php

#Turquie
#PoliceTurque

La police turque a arrêté l'homme qui a tué 39 personnes dans une discothèque d'Istanbul le soir du Nouvel An, a affirmé lundi soir la chaîne de té...

Avrupalı Türkler Halepli kardeşlerini görmezden gelmediler!Teşekkürler AVRUPALI TÜRKLER!#Halep#UETD#TURKKIZILAYI--------...
16/01/2017

Avrupalı Türkler Halepli kardeşlerini görmezden gelmediler!

Teşekkürler AVRUPALI TÜRKLER!

#Halep
#UETD
#TURKKIZILAYI

--------------------------------------------------

Les Turcs d'Europe n'ont pas ignoré leurs frères d'Alep!

Merci les TURCS D'EUROPE!

#Alep
#UETD
#TURKKIZILAYI

Halep Yardım Kampanyamıza bağışlarıyla destek olan @UETD 'ye ihtiyaç sahipleri adına teşekkür ederiz.

Pic de grand froid à Istanbul en TURQUIE : En raison du grand froid, un centre commercial a ouvert ses portes pour héber...
10/01/2017

Pic de grand froid à Istanbul en TURQUIE :

En raison du grand froid, un centre commercial a ouvert ses portes pour héberger des chiens errants, tout en soulignant bien entendu que les sans abris sont accueillis dans les structures spécialisées de l'Etat. Bravo pour ce magnifique geste !

Photo prise par : Lisette López Melgar.

ATTENTION CHANGEMENT !---DİKKAT ÖNEMLİ DEĞİŞİKLİLİK !01 Ocak 2017'den itibaren eğer aşağıdaki linkten beyanda bulunmazsa...
04/01/2017
Registre National des Refus

ATTENTION CHANGEMENT !
---
DİKKAT ÖNEMLİ DEĞİŞİKLİLİK !

01 Ocak 2017'den itibaren eğer aşağıdaki linkten beyanda bulunmazsanız, kendiniz ve aileniz engel olsada, organlarınız vefat durumunda bağışlanacak! Paylaşalım !
----
Don d'organe: ce qui change au 1er Janvier 2017.

À partir du 1er Janvier 2017 la loi sur le don d'organe entre en vigueur. C'est à dire que votre famille ne pourra plus s'opposer au prélèvement de vos organes en cas de décès. Si vous n'avez pas enregistré une demande de refus vous serez considéré automatiquement donneur.

Si vous n'avez pas fait de demande de refus préalable au registre des refus faite le vite pour vous et vos familles plus d'infos ici:

www.registrenationaldesrefus.fr

http://www.lesechos.fr/industrie-services/pharmacie-sante/0211646588166-don-dorganes-ce-qui-change-au-1er-janvier-2053685.php#xtor=CS1-3046

À partager massivement!

En France, l'inscription sur le registre national des refus est la meilleure façon de faire valoir son opposition au don d'organes.

Adresse

121 Avenue Des Champs Elysées
Paris
75008

Téléphone

+33 1 73 02 67 72

Notifications

Soyez le premier à savoir et laissez-nous vous envoyer un courriel lorsque UETD Youth France publie des nouvelles et des promotions. Votre adresse e-mail ne sera pas utilisée à d'autres fins, et vous pouvez vous désabonner à tout moment.

Contacter L'entreprise

Envoyer un message à UETD Youth France:

Vidéos

Organisations à But Non Lucratifss á proximité


Autres Organisation non gouvernementale (ONG) à Paris

Voir Toutes