Albanie Albania

Albanie Albania La page publique Albanie Albania célèbre les actions et les relations entre la France et l'Albanie dans les domaines culturels, patrimoniaux, scientifiques et du développement durable.

Fonctionnement normal

23/10/2021

Ètretat -Normandie, France

Kunadhja Leshverdhë, një nga perlat e folklorit shqiptar, kënduar nga Laver Bariu dhe Sazet e Përmetit
23/10/2021
Kunadhja Leshverdhë, një nga perlat e folklorit shqiptar, kënduar nga Laver Bariu dhe Sazet e Përmetit

Kunadhja Leshverdhë, një nga perlat e folklorit shqiptar, kënduar nga Laver Bariu dhe Sazet e Përmetit

Sazet e Përmetit kanë lënë gjurmë të pashlyer në fondin e artë të folklorit shqiptar. Janë të panumërta këngët dhe pjesët muzikore që ky grup artistik ka krijuar përgjatë viteve. Janë të gdhendur në memorjen tonë kolektive emrat e artistëve që kanë performuar në këtë ansa...

23/10/2021
23/10/2021

Rainy day in Tirana

#tiranaautumn2021

By @visit_tirana
#Albania #visitalbania #Tirana #visittirana #tourism

23/10/2021

Shtëpia ku At Gjergj Fishta kaloj vitet e rinisë🏠 Një atraksion 📌historik dhe kulturorë 📚 për zonën e Zadrimës🏺🌱
Një arsye më shumë për tu ndalur dhe njohur me historinë, dhe jetën e një prej penave më të shkëlqyera të fillim shek. XX
#150vjetoriilindjes
#GjergjFishta
#Fishtë
#Zadrimë

23/10/2021

Kta Jon Marsia e TIRONES
Kta jon e Ardhmja e TIRONES

MASHALLAH 🥰 😍 ZOTI I RUJT

Photos from Ervin Demo's post
23/10/2021

Photos from Ervin Demo's post

Photos from Policia Bashkiake Tiranë's post
23/10/2021

Photos from Policia Bashkiake Tiranë's post

23/10/2021

Sapo zumë vendet tona, këtu në llozhat e katit të dytë të Teatrit të Operas, e mezi presim të fillojë shfaqja e operas "La Traviata". Ftojmë edhe të rinj të tjerë të ndjekin shfaqjet në vazhdim në datat 24, 25 dhe 26 tetor.

#opera #TKOB #LaTraviata

Photos from Bashkia Devoll's post
22/10/2021

Photos from Bashkia Devoll's post

22/10/2021

#TKOB #OPERA #LATRAVIATA #GIUSEPPEVERDI

OPERA “LA TRAVIATA” – 23,24,25 DHE 26 TETOR ORA 18:30

Të dashur miq, më poshtë ju prezantojmë me kastet që do të interpretojnë në rolet kryesore të veprës, për secilën nga datat e shfaqjes:

𝗘 𝘀𝗵𝘁𝘂𝗻𝗲̈ – 23 𝘁𝗲𝘁𝗼𝗿
Violetta Valéry - Eva Golemi
Alfredo Germont – Denis Skura
Giorgio Germont – Ylber Gjini
Gastone – Erlind Zeraliu
Flora Bervoix – Shpresa Beka
Annina – Dorina Selimaj
Il barone Douphol – Artur Vera
Il marchese d'Obigny – Bledar Domi
Il dottor Grenvil – Xhieldo Hyseni
Giuseppe – Erlind Zeraliu
Un commissionario – Genc Vozga

𝗘 𝗱𝗶𝗲𝗹𝗲̈ – 24 𝘁𝗲𝘁𝗼𝗿
Violetta Valéry – Nina Muho
Alfredo Germont – Klodjan Kaçani
Giorgio Germont – Armando Likaj
Gastone – Erlind Zeraliu
Flora Bervoix – Ivana Hoxha
Annina – Dorina Selimaj
Il barone Douphol – Artur Vera
Il marchese d'Obigny – Ogert Islami
Il dottor Grenvil – Xhieldo Hyseni
Giuseppe – Erlind Zeraliu
Un commissionario – Genc Vozga

𝗘 𝗵𝗲̈𝗻𝗲̈ – 25 𝘁𝗲𝘁𝗼𝗿
Violetta Valéry – Simona Karafili
Alfredo Germont – Denis Skura
Giorgio Germont – Ylber Gjini
Gastone – Erlind Zeraliu
Flora Bervoix – Shpresa Beka
Annina – Dorina Selimaj
Il barone Douphol – Artur Vera
Il marchese d'Obigny – Bledar Domi
Il dottor Grenvil – Xhieldo Hyseni
Giuseppe – Erlind Zeraliu
Un commissionario – Genc Vozga

𝗘 𝗺𝗮𝗿𝘁𝗲̈ – 26 𝘁𝗲𝘁𝗼𝗿
Violetta Valéry – Renisa Laçka
Alfredo Germont – Klodjan Kaçani
Giorgio Germont – Armando Likaj
Gastone – Erlind Zeraliu
Flora Bervoix – Ivana Hoxha
Annina – Dorina Selimaj
Il barone Douphol – Artur Vera
Il marchese d'Obigny – Ogert Islami
Il dottor Grenvil – Xhieldo Hyseni
Giuseppe – Erlind Zeraliu
Un commissionario – Genc Vozga

𝗕𝗶𝗹𝗲𝘁𝗮𝘁 𝘀𝗵𝗶𝘁𝗲𝗻 𝗻𝗲̈ 𝘀𝗽𝗼𝘁𝗲𝗹𝗶𝗻 𝗲 𝗧𝗞𝗢𝗕-𝘀𝗲̈, 𝗰̧𝗱𝗼 𝗱𝗶𝘁𝗲̈ 𝗻𝗴𝗮 𝗼𝗿𝗮 10:00-14:00 𝗱𝗵𝗲 16:00 – 20:00.

Duke kërkuar mirëkuptimin tuaj, ju bëjmë me dije se në datat e shfaqjeve biletaria mbyllet në orën 18:00 dhe hyrja e publikut do të kryhet prej ores 18:00 deri në orën 18:28. Pas orës 18:30 hyrja nuk do të jetë e mundur.

Faleminderit për mirëkuptimin dhe JU MIRËPRESIM!

Photos from Ervin Demo's post
22/10/2021

Photos from Ervin Demo's post

22/10/2021

Bashkia Gjirokastër ka zhvilluar me transparencë procesin e dhënies në përdorim të sipërfaqeve kullosore dimërore për blegtorët. Në përfundim të tij, janë nënshkruar 87 kontrata për dhënien me qira të kullotave dimërore ndërkohë që i është kushtuar prioritet mbështetjes së këtij sektori me traditë dhe fitimprurës për ekonominë lokale. Në ndryshim nga vitet e kaluara tashmë blegtorët që marrin në përdorim sipërfaqet kullosore kanë detyrim ligjor mirëadministrimin e këtyre sipërfaqeve, përsa i përket parandalimit të zjarreve dhe evitimit të aktiviteteve të paligjshme.

Photos from Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural's post
21/10/2021

Photos from Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural's post

21/10/2021

#TetoriRozë🎀 në Fier🌸
.
.
#MosNeglizho
#BëjMamografinë🎀

Photos from Bashkia Durres's post
21/10/2021

Photos from Bashkia Durres's post

Photos from Fondi Shqiptar i Zhvillimit/ Albanian Development Fund's post
21/10/2021

Photos from Fondi Shqiptar i Zhvillimit/ Albanian Development Fund's post

Photos from Ecole Française Internationale de Tirana's post
21/10/2021

Photos from Ecole Française Internationale de Tirana's post

Photos from Fondi Shqiptar i Zhvillimit/ Albanian Development Fund's post
21/10/2021

Photos from Fondi Shqiptar i Zhvillimit/ Albanian Development Fund's post

21/10/2021

Kalimi Tërshen-Brekije. Te dielen 24 tetor.
Organizohemi te bejme nje nga kalimet me te pershtatshme dhe plot ngjyra vjeshte.

Ky kalim, nis ne 500m lartesi mbi nivelin e detit ne Bicaj, ngjitet deri ne 1700m lartesi tek Stanet ne Gjallice, dhe pastaj zbret ne fshatin Brekije. Kjo do te thote qe do kemi mundesi te shikojme ngjyrat e shkurreve, pyjeve dhe pllajave alpine, ne te cilat do kalojme gjate shtegut.

Nisja behet diten e diele ne oren 06:00 nga ETC. Kujdes te jeni korrekt me orarin, sepse eshte guide nje ditore. Gjate rruges do ndalojme per kafe apo per te konsumuar mengjesin.

I gjithe kalimi eshte 15 km, me nje disnivel rreth 1200m, dhe ne total duhen rreth 7 ore per ta pershkuar, kjo ne varesi te ritmit te grupit.
Shtegu eshte i mire, dhe nuk ka veshtiresi teknike.
Personat pjesemarres duhet te jene mire fizikisht, apo te kene eksperienca te mepareshme te ngjitjeve ne mal.

Moti do te jete pa shi gjate gjithe dites se diele, por me temperatura te ulta, ne piken me te larte te kalimit, tek Stanet.
Veshjet duhen te pershtatshme per ecjet ne mal, bluza me menge te gjata, dhe xhupa. Kepucet duhet te jene te pershtatshme per ecje te tilla.

Kujdesuni te merrni me vete ushqim per vaktin e drekes, qe do e konsumojme gjate rruges. Sanduica, fruta, cokollata, dhe +1.5 litra uje.

Nisja diten e diele nga ETC, apo pergjate rruges ndalesa tek Zogu i Zi, dhe karburanti Bolv Oil, sapo kalon ish Sheshin Shqiponja, ne drejtim te autostrades.

Pagesa eshte 2500 leke, dhe perfshin:
Transportin
Guiden.

Per prenotime inbox, apo cel/sms 0674057125

Photos from Bashkia Tepelenë - Faqja Zyrtare's post
21/10/2021

Photos from Bashkia Tepelenë - Faqja Zyrtare's post

Photos from Bashkia Devoll's post
21/10/2021

Photos from Bashkia Devoll's post

Photos from Shkolla ''Bido Sejko'' Konispol - Faqja Zyrtare's post
20/10/2021

Photos from Shkolla ''Bido Sejko'' Konispol - Faqja Zyrtare's post

Photos from Bashkia Kolonjë's post
20/10/2021

Photos from Bashkia Kolonjë's post

Adresse

Paris

Informations générales

FRANCE, ALBANIE, KOSOVO, BALKANS, CULTURE, LIVRE, SALON, LITTÉRATURE, ARTS PLASTIQUES, CINÉMA, THÉÂTRE, PATRIMOINE, TOURISME

Notifications

Soyez le premier à savoir et laissez-nous vous envoyer un courriel lorsque Albanie Albania publie des nouvelles et des promotions. Votre adresse e-mail ne sera pas utilisée à d'autres fins, et vous pouvez vous désabonner à tout moment.

Contacter L'entreprise

Envoyer un message à Albanie Albania:

Vidéos

Organisations à But Non Lucratifss á proximité


Autres Organisation à but non lucratif à Paris

Voir Toutes

Commentaires

vous avez des problèmes financier plus de souci la banque reconnu par l'État est à vôtre disposition. La banque vous offre des prêt rapide allant de 3000€ à 100 milliards € avec des conditions profitables laisser vos numéro Whatsapp. Merci
Une superbe émission hier soir sur France 5, des trains pas comme les autres en Albanie. Une reportage non dénué d'émotions et qui nous montre a la fois la gentillesse des albanais mais aussi la déglingue dans lequel se trouve ce pays si attachant.
Gēzuar 7 marsi ! 🌹🌹🌹